Podczas planowania kreacji ślubnej, trzeba skierować swoją uwagę nie tylko na to, co jest widoczne na zewnątrz, lecz także na to, co się kryje pod suknią młodej panny. Bielizna ślubna przede wszystkim powinna być wygodna. Musi także być dopasowana do figury panny młodej oraz sukni.

Kolorystyka bielizny ślubnej.

Kolor bielizny powinien przede wszystkim odpowiadać barwie sukni. Nie oznacza to, że musi ona być biała. Dopuszczalne są także inne kolory bielizny, jeśli się komponują ze stylem sukni albo pozostają niewidoczne, czyli nie prześwitują.

Jaką bieliznę powinnaś wybrać?

Wiele przyszłych młodych panien nie może się zdecydować, czy wybrać majtki czy stringi. Nie ma tu jednak zasad, można założyć wszystko według uznania. Zależne jest to od tego, w czym panna młoda będzie się czuła najlepiej. Ważne jest żeby dobór bielizny ślubnej odbywał się w miłej atmosferze, osobiście uważam że taki klimat panuje w salonach Li Parie.

Ważna jest także wygoda bielizny.

Jeżeli panna młoda nie przyzwyczaiła się do noszenia stringów, nie powinna ich zakładać do ślubu. Może się w nich czuć niekomfortowo. Podczas wyboru między bielizną gładką a koronkową należy wziąć pod uwagę styl sukni.

Wybór biustonosza również nie jest łatwy. Ta część bielizny jest już bardziej widoczna, dlatego warto się zdecydować na stanik, który najbardziej będzie pasował do sukni. Z powodu ostatnio modnych głębokich dekoltów preferuje się model bardotka, który ma odpinane ramiączka. Można się też zastanowić nad biustonoszami z ramiączkami silikonowymi. Średnia cena takiej ślubnej bielizny to 150 – 500 zł. Za bardziej markową oczywiście zapłacimy więcej.

A może gorset?

Możemy się też zastanowić, czy do ślubnej sukni nie pasowałby gorset. Zawsze gorsety były, są i będą modne z powodu ich walorów estetycznych i funkcjonalnych. Mogą one właściwie podkreślić postawę panny młodej. Pomogą także zamaskować nadmiar ciała. Nie są jednak konieczne. Dobrze dobrana bielizna z pewnością pomoże skorygować wady figury.

O czym należy pamiętać przy wyborze bielizny ślubnej?

Bardzo ważną częścią kreacji są pasy do pończoch. Je także musimy odpowiednio wybrać. Tak, by były wytrzymałe, nie krępowały ruchu i jednocześnie były odpowiednio dobrane do sukni. Przytrafia się taka sytuacja, że w trakcie weselnych szaleństw mogą na parkiecie zostać trochę odsłonięte. Dlatego więc warto jest zwrócić uwagę, aby podkreślały urodę właścicielki i pasowały do całości kreacji. Ciekawy materiał o tym jest tutaj.