Prawie każda z nas zaliczyła modową wpadkę, spowodowaną źle dobraną bielizną. Jest to niekomfortowa sytuacja, ponieważ sprawia, że przez nią tracimy całą pewność siebie i przestajemy czerpać radość z przeżywanej chwili. Podpowiemy, jakich błędów nie popełniać, zarówno w stylizacji na co dzień, jak i na specjalne okazje, aby uniknąć wpadki.

Po pierwsze, bielizna nie może być widoczna. Co raz częściej zdarza nam się o tym zapominać i lubimy ją pokazywać również na co dzień. Wpływ na to ma m.in. moda na wystające biustonosze, która jest bardzo odważna, lecz dla naszego stylu dosyć ryzykowna. Bowiem granica między byciem modną a wulgarną jest w tym przypadku bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć, pokazując jaka bielizna koronkowa na się podoba. Dlatego dobrze się zastanówmy zanim zdecydujemy się na taką stylizację. Podobnie sprawa tyczy się gorsetów, jeśli nie jesteśmy Madonną, nie ma sensu ryzykować i nosić ich na co dzień. Lepiej zachować je na specjalne okazje. Co do kwestii widocznych majtek, sprawa jest bardzo prosta. Są one po prostu w złym guście oraz mogą zostać odebrane jako przejaw niechlujstwa. Najbezpieczniej jest przyjąć zasadę, że wygląd bielizny, którą mamy na sobie, jest naszą sprawą i nie powinnyśmy dzielić się nim z resztą społeczeństwa.

Teraz mała zagadka – czasami zdarza się tak, że nasza bielizna, choć ukryta pod ubraniami, wciąż jest doskonale widoczna dla innych. Jak to możliwe? Wszystkiemu najczęściej jest winny za mały rozmiar lub źle dobrany fason. Zdarza się, że nawet najpiękniejsza kreacja może stracić swój czar przez źle dobrany biustonosz lub majtki, które wbijają się w ciało tworząc wrażenie niechcianych fałdek. Dlatego jeśli nam samym trudno jest wybrać odpowiedni rozmiar bielizny, możemy skorzystać z darmowej pomocy brafitterki w każdym sklepie. Szukajmy również podpowiedzi w Internecie. Jest to pomocne, szczególnie gdy same musimy przygotować się na ważne wyjście. Dowiemy się między innymi, że gdy chcemy założyć obcisłe ubrania, powinnyśmy zawsze wybierać bieliznę bezszwową. Nie będzie ona widoczna nawet przy najbardziej obcisłej sukience czy spódnicy. Twoja figura zawsze będzie wyglądać idealnie a ty będziesz czuć się pewniej.

Ostatnią rzeczą, o której musimy pamiętać, jest to, że bieliznę zawsze  dopasowujemy do stroju. W tym przypadku ważny jest nie tylko krój, ale i kolor. Jest to szczególnie ważne, kiedy decydujemy się na ubrania, które są bardzo jasne lub zostały wykonane z cienkiego materiału. Jeśli nie chcemy aby nasz stanik był widoczny spod białej bluzki, zainwestujmy w cielisty o  odcieniu najbardziej zbliżonym do naszej skóry. Podobnie postępujmy szczególnie latem, gdy tak chętnie nosimy białe spodnie lub zwiewne, lekkie spódnice. Unikniemy prześwitujących spod spodu kolorowych majtek oraz spojrzeń zdziwionych przechodniów.